Szkolenie „Terminy zapłaty w transakcjach handlowych...”

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oraz kancelaria Pirożek&Pirożek organizują szkolenie pn. „Terminy zapłaty w transakcjach handlowych oraz terminy przedawnień w stosunkach gospodarczych”. Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia r. o godz. 16.00 w sali seminaryjnej Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11a, poziom II).

Spotkanie dotyczyć będzie ustawy o terminach zapłaty w transakcjach handlowych, która została wprowadzona rok temu. Uczestnicy szkolenia będą mieli okazję dowiedzieć się:

• jak zmieniły się dotychczasowe przepisy,
  • jak ocenia się ustawę po roku jej funkcjonowania,

• w jaki sposób przepisy ustawy mogą pomóc w windykowaniu należności,

• jakie zagrożenia mogą pojawić się w rozliczeniach z kontrahentami.

Zapisy na spotkanie prowadzone są drogą elektroniczną: www.terminy.eventbrite.com.

Spotkanie poprowadzą:

• Mateusz Mania – absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, aplikant adwokacki II roku przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach, wiceprzewodniczący Rady Miasta Wojkowice. Specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym i budowlanym,

• Angelika Bednarska – studentka V roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Université de Reims Champagne-Ardenne. Jej zainteresowania zawodowe obejmują prawo cywilne, ale także prawo gospodarcze i handlowe. Specjalizuje się w sprawach z zakresu postępowania egzekucyjnego. Ponadto jest absolwentką Szkoły Prawa Francuskiego na Uniwersytecie Łódzkim. Dwukrotnie reprezentowała Uniwersytet Śląski w międzynarodowym konkursie arbitrażu handlowego Willem C.Vis Commercial Arbitration Moot.