„Oko w oko z pracodawcą, czyli rozmowa kwalifikacyjna bez tajemnic”

25 sierpnia 2011 r. w godz. 9.00–14.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie UŚ odbędzie się szkolenie pt. „Oko w oko z pracodawcą, czyli rozmowa kwalifikacyjna bez tajemnic”. Poprowadzą je: Magdalena Pióro – doradca zawodowy i trener pracy oraz Justyna Kaliszek – doradca zawodowy i socjolog.

Rozmowa kwalifikacyjna jest jednym z kluczowych etapów procesu rekrutacji i selekcji pracowników. Od jej przebiegu w dużej mierze zależy, czy osoba starająca się o pracę zostanie zatrudniona. W jaki sposób przekonać pracodawcę, że jest się najlepszym kandydatem na pożądane stanowisko? Na to i na wiele innych pytań odpowiedź będzie można uzyskać podczas szkolenia „Oko w oko z pracodawcą, czyli rozmowa kwalifikacyjna bez tajemnic”.

Uczestnicy szkolenia poznają rodzaje rozmów kwalifikacyjnych, dowiedzą się w jaki sposób przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, o co może zapytać pracodawca i jakich udzielić odpowiedzi, a także nauczą się jak eksponować swoje kompetencje oraz udoskonalą umiejętności autoprezentacji w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Będą również mieli okazję w trakcie symulacji rozmowy kwalifikacyjnej spojrzeć na proces rekrutacji z perspektywy pracodawcy i kandydata. Będzie to okazja do sprawdzenia się w sytuacji rozmowy z pracodawcą i zdobycia cennego doświadczenia.

Organizatorem szkolenia jest Biuro Karier UŚ.