Szkolenie dot. modelowania wód podziemnych w oprogramowaniu FEFLOW

21.01.2016 - 11:18, aktualizacja 05.11.2019 - 11:19
Redakcja: admin

Od 2 do 4 lutego 2016 roku na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego będzie trwać praktyczne szkolenie dotyczące tematyki modelowania wód podziemnych w oprogramowaniu FEFLOW. Podczas warsztatów zostaną zaprezentowane podstawowe narzędzia i możliwości oprogramowania w zakresie modelowania przepływu 2- i 3-wymiarowego, a także transport substancji rozpuszczonych.

FEFLOW to najbardziej wszechstronny pakiet rozwiązań do modelowania przepływu wód podziemnych oraz symulacji transportu masy zarówno w strefie saturacji, jak i aeracji. Stosowany jest na całym świecie przez wiodące instytuty badawcze, organizacje rządowe, firmy prywatne oraz na uczelniach. FEFLOW doskonale radzi sobie z wszelkimi zagadnieniami, którym podobne, konkurencyjne aplikacje nie są w stanie sprostać. Znajduje zastosowanie między innymi w zarządzaniu wodami w kopalniach i na obszarach górniczych, monitorowaniu oddziaływań człowieka na środowisko wód podziemnych, gospodarce wodnej, modelowaniu intruzji wód słonych, energii geotermalnej, integracji wód powierzchniowych z systemami rzecznymi.

Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich osób zajmujących się tematyką modelowania procesów zachodzących w wodach podziemnych oraz bazujących na wynikach modelowania w swojej pracy (pracownicy firm hydrogeologicznych, geologiczno-inżynierskich, konsultingowych, przedstawiciele uczelni wyższych, instytutów badawczych, instytucji rządowych, kopalń).

Warsztaty organizowane są przez Katedrę Hydrogeologii i Geologii inżynierskiej Wydziału Nauk o Ziemi oraz firmę DHI Polska.