Szkolenia w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Katowicach organizują szkolenia dla studentów i absolwentów Uniwersytetu Śląskiego.

21 października 2014 r. o godz. 9.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, sala 159) odbędzie się szkolenie „Praca za granicą”. Podczas spotkania przedstawione zostaną podstawowe kwestie dotyczące poszukiwania pracy za granicą oraz warunków jej wykonywania, z uwzględnieniem różnic panujących w krajach Unii Europejskiej oraz pozostałych państwach. Szczegółowo, na wybranych państwach,  omówiona zostanie kwestia warunków pracy w krajach Unii Europejskiej. Szkolenie poprowadzą pracownicy Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Katowicach.

21 października o godz. 11.00 w rektoracie UŚ (sala 159) odbędzie się szkolenie „Europejskie CV i inne dokumenty aplikacyjne”. Spotkanie będzie okazją do omówienia wzorów dokumentów aplikacyjnych obowiązujących w  Europie (Europass).

22 października o godz. 9.30 w rektoracie UŚ (sala 159) odbędzie się szkolenie „Etat czy własna firma?”. Uczestnicy będą mieli okazję uzyskać informacje na temat:

• możliwości finansowania działalności gospodarczej w ramach dotacji i pożyczek,
  • nowych możliwości wsparcia finansowego na rynku pracy (m.in.: bon zatrudnieniowy, bon zasiedleniowy, bon stażowy),
  • możliwości dofinansowania studiów podyplomowych i szkoleń.

W czasie szkolenia zostaną również przeprowadzone warsztaty związane z samooceną predyspozycji i umiejętności w obszarze przedsiębiorczości z wykorzystaniem autotestów. Spotkanie poprowadzą pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.

Zapisy przyjmowane są pod numerem tel. 32 359 20 32 lub w Biurze Karier UŚ. Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Każdy uczestnik powinien zapoznać się z Regulaminem udziału w szkoleniach w Biurze Karier UŚ w Katowicach. Udział w szkoleniu jest jednoznaczny z jego akceptacją.

Szczegółowe informacje na temat szkoleń dostępne są na stronach: www.bk.us.edu.pl/szkolenie-bk-praca-za-granica, www.bk.us.edu.pl/szkolenie-bk-europejskie-cv-i-inne-dokumenty-aplikacyjne oraz http://bk.us.edu.pl/szkolenie-bk-etat-czy-wlasna-firma.