Szantowa Majówka z Uniwersytetem Śląskim

W piątek 27 maja 2011 r. odbędzie się Szantowa Majówka z Uniwersytetem Śląskim. W tym roku wydarzenie po raz pierwszy będzie miało miejsce na osiedlu akademickim w Katowicach-Ligocie (ul. Studencka). Piknik rozpocznie się o godz. 15.00.

Do udziału w wydarzeniu pracowników oraz studentów zaprasza JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Na uczestników pikniku czekają liczne atrakcje: koncert zespołów szantowych „Happy Crew” oraz „Banana Boat”, występ Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” oraz gry i zabawy przygotowane przez Akademicki Związek Sportowy UŚ i studenckie koła naukowe. Nie zabraknie również konkursów i zabaw tanecznych. Dla dzieci przygotowano kącik rysunkowy oraz plac zabaw z eurobungee i zjeżdżalnią.

Oprawę muzyczną imprezy zapewni Studenckie Studio Radiowe „Egida”.

Tego dnia uczestniczący w Majówce pracownicy niebędący nauczycielami akademickimi będą mogli zakończyć pracę o godzinie 14.10, w celu dotarcia na osiedle akademickie w Katowicach-Ligocie.

Informacja o transporcie:
– Sosnowiec, budynek Wydziału Nauk o Ziemi, odjazd o godzinie 14.15,
– Katowice, rektorat Uniwersytetu Śląskiego, odjazd o godzinie 14.30 oraz 15.30.

Uniwersytet zapewnia transport powrotny, kursy będą się odbywały sukcesywnie, według potrzeb. Pierwszy kurs zaplanowany został na godz. 18.00.