Sympozjum Polskiego Towarzystwa Fizycznego „Collider Physics”

Od 13 do 15 maja 2016 roku na Uniwersytecie Śląskim odbywać będzie się sympozjum Polskiego Towarzystwa Fizycznego pt. „Collider Physics”. Jest to drugie sympozjum Sekcji Fizyki Oddziaływań Fundamentalnych PTF.

Wydarzenie będzie miało charakter międzynarodowy – weźmie w nim udział kilku prelegentów z zagranicy, a obrady prowadzone będą w języku angielskim. W piątek i sobotę sympozjum odbywać się będzie w sali konferencyjnej Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (ul. Bankowa 11A), w niedzielę natomiast – w auli Instytutu Fizyki UŚ (ul. Uniwersytecka 4).

Organizatorami wydarzenia są: Polskie Towarzystwo Fizyczne, Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego, Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://indico.if.us.edu.pl

Plakat informujący o sympozjum (tekst w języku angielskim)