Sympozjum „Nasza nieswoja. Humanistyka na peryferiach”

Logo Wydziału Filologicznego UŚ

Instytut Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego oraz Towarzystwo Literackie im. Teodora Parnickiego przy współpracy z kwartalnikiem „FA-art” organizują sympozjum zatytułowane „Nasza nieswoja. Humanistyka na peryferiach”. Spotkanie rozpocznie się 26 października 2016 roku o godz. 12.00 w sali Rady Wydziału Filologicznego UŚ (Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 1).

W sympozjum udział wezmą między innymi przedstawiciele takich ośrodków naukowych, jak: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Wrocławski, Instytut Filozofii i Socjologii PAN i Instytut Studiów Politycznych PAN. Podczas sympozjum zaproszeni goście zmierzą się z pytaniem o warunki istnienia polskiej myśli humanistycznej – o jej kondycję i przyszłość.

Zaproszenie oraz program sympozjum (dokument pdf)

Plakat dotyczący sympozjum „Nasza nieswoja. Humanistyka na peryferiach”