Symbol Synergii Nauki i Biznesu 2019 dla Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ

Napis Symbol 2019

Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego otrzymał tytuł Symbol 2019 w kategorii synergia nauki i biznesu. Program prowadzony jest od 9 lat przez redakcję dwóch niezależnych dodatków – „Monitora Rynkowego” dystrybuowanego z „Dziennikiem Gazetą Prawną” oraz „Monitora Biznesu” dystrybuowanego z „Rzeczpospolitą”. Przyznawane Symbole są wyrazem docenienia dotychczasowych działań i osiągnięć firm oraz instytucji, które cechuje najwyższa jakość zarządzania i podejmowanych inicjatyw. Program służy umacnianiu pozytywnego wizerunku nagrodzonych podmiotów oraz daje możliwość nawiązywania nowych kontaktów biznesowych. Otwiera ponadto drogę ogólnopolskiej medialnej promocji firm i instytucji na łamach „Rzeczpospolitej” oraz „Dziennika Gazety Prawnej”.

Symbole 2019 wręczone zostały podczas uroczystej gali finałowej zorganizowanej 22 listopada 2019 roku w Katowicach. Nagrodę dla Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ odebrał prodziekan ds. badań naukowych prof. dr hab. Jerzy Dajka. W programie docenione zostało zaangażowanie naukowców związanych z Uniwersytetem Śląskim w realizowanie projektów ważnych nie tylko dla naukowego poznania, lecz również podejmujących istotne kwestie społeczne i oferujących innowacyjne rozwiązania dla sektora biznesu. Uczelnia coraz uważniej wsłuchuje się w potrzeby regionu, w którym się rozwija, służąc wiedzą ekspercką, aparaturą, zasobami informacyjnymi, bibliotecznymi i lokalowymi, a także swoimi naukowymi osiągnięciami i odkryciami.