facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Święto Liczby Pi

Od 14 do 15 marca 2012 r. na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego po raz szósty odbędzie się Święto Liczby Pi. Pierwszego dnia o godz. 9.00 w Instytucie Fizyki UŚ odbędzie się konferencja prasowa, podczas której dziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ prof. dr hab. Maciej Sablik przedstawi genezę oraz cele projektu. Po konferencji przewidziany jest wykład inauguracyjny prof. dr. hab. n. med. Edwarda Wylęgały, który spróbuje wyjaśnić ile wynosi „Pi razy oko”.

Święto Liczby Pi ma na celu promowanie nauk matematyczno-przyrodniczych. Dla uczestników przygotowano bogaty program, w którym nie zabraknie: prelekcji, odczytów i wykładów popularnonaukowych, pokazów eksperymentów fizycznych i chemicznych, prezentacji i symulacji komputerowych, gier i zabaw logicznych oraz konkursów. Wydarzenie adresowane jest do studentów i uczniów oraz osób zajmujących się zawodowo naukami ścisłymi.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.swietopi.us.edu.pl.
 

Opis wybranych wykładów i warszatatów

Harmonogram wydarzenia w Instytucie Fizyki UŚ


Święto liczby Pi w Polskim Radio Katowice (14.03.2012)

O wydarzeniu napisał serwis „naszemiasto.pl” w artykule pt. „Święto Liczby Pi w Katowicach, czyli matematykę warto polubić” (14.03.2012).

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.