facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Święto Liczby Pi

Od 14 do 15 marca 2011 r. na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ w Katowicach po raz piąty odbędzie się Święto Liczby Pi. Uroczystego otwarcia punktualnie o godzinie 9.42 (3*pi) dokona prof. UŚ dr hab. Maciej Sablik, dziekan Wydziału. Wykład inauguracyjny wygłosi prof. zw. dr hab. inż. Jarosław Polański, dyrektor Instytutu Chemii UŚ.

PIerwszego dnia święta o godz. 10.30 w sali 553 odbędzie się konferencja prasowa dotycząca wydarzenia. Funkcję gospodarza konferencji PIastować będzie PIękny i PIlny matematyk – dziekan Wydziału prof. UŚ dr hab. Maciej Sablik, który lubi PIrofility i PItagorasa. Studenci kierunków ścisłych PIeszczotliwie opowiedzą o PIerwiastkach, PIeniądzach, PIęciokątach, PIkselach, PIętrach wieżowców, PIiktogramie, wypełnianiu PIT-ów.

Osoby biorące udział w wydarzeniach towarzyszących będą mogły wsPIąć się na wyżyny intelektualne, czerpiąc pełną PIersią z doświadczeń i wiedzy pracowników naukowych UŚ.

Na uczestników PIątej edycji święta Liczby PI czekać będą liczne atrakcje, m.in.: PIekielnie ostra PIzza, PIerniki, PIstacje, PIcie, PIeczywo, gry z PIłką, śPIewanie oraz szampan PIccolo. Z okazji święta Liczby Pi specjalnie dla odwiedzających Uniwersytet Śląski PIanista zagra PIękne utwory.

Święto Liczby Pi jest przedsięwzięciem popularnonaukowym, które ma na celu promowanie nauk matematyczno-przyrodniczych. Jest to doskonała okazja do prezentowania prelekcji, odczytów i wykładów popularnonaukowych, pokazów eksperymentów fizycznych i chemicznych, prezentacji i symulacji komputerowych, gier i zabaw logicznych oraz konkursów. Wydarzenie adresowane jest do studentów i uczniów, osób zajmujących się zawodowo naukami ścisłymi oraz do wszystkich zainteresowanych. Tradycyjnie zorganizowane zostaną konkursy: interdyscyplinarny Tour de Science, matematyczny Epigramat, Łamigłówki matematyczne, Pilionerzy, a obchody zakończy pokaz filmowy w kinoteatrze Rialto.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.swietopi.us.edu.pl.

O liczbie PI słów kilka...

 

 


O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” (08.03.2011)

O wydarzeniu napisał serwis „InSilesia.pl” w artykule pt. „Święto liczby Pi niebawem na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach ”. (13.03.2011).

O wydarzeniu napisał serwis „Wydarzenia.edu.pl” w artykule pt. „Święto Liczby Pi ”. (14.03.2011).

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Katowice: Święto Liczby Pi na Uniwersytecie Śląskim”. (14.03.2011)

O wydarzeniu napisał serwis „tvp.pl” w artykule pt. „Święto Liczby Pi w Uniwersytecie Śląskim” (14.03.2011)

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.