facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Światowy Tydzień Mózgu 2013

Od 11 do 15 marca 2013 r. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbywać się będą obchody Światowego Tygodnia Mózgu 2013. Wydarzenie ma na celu promowanie wiedzy z zakresu neurobiologii i psychologii, zagadnień budowy i funkcjonowania mózgu, technik jego badania, chorób psychicznych i neurologicznych oraz higieny umysłowej. Jest adresowane do studentów, uczniów oraz osób, które interesują się możliwościami i ograniczeniami naszego mózgu.

Na Uniwersytecie Śląskim wydarzenie obchodzone będzie po raz czwarty. W tym roku oferta programowa została rozszerzona o nowe propozycje. W planach imprezy są otwarte wykłady i warsztaty o różnorodnej tematyce. Podczas spotkań uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszymi wiadomościami na temat ludzkiego mózgu, przedstawionymi w ciekawej, popularnonaukowej formie. Osobom zainteresowanym samodzielnym pogłębianiem wiedzy na ten temat CINiBA proponuje warsztaty wyszukiwania informacji w źródłach internetowych i bibliotecznych.

Tydzień Mózgu 2013 organizowany jest przez studentów, doktorantów, pracowników Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersyteckie Towarzystwo Naukowe we współpracy ze specjalistami informacji naukowej CINiBA. Program wydarzenia oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.ciniba.edu.pl.

 


O wydarzeniu napisał serwis „cosiestalo.pl” w artykule pt. „Mózg bohaterem tygodnia! Jest genialny, ale lubi płatać figle...”. (11.03.2013)

O wydarzeniu napisał serwis „www.ddv.pl” w artykule pt. „Rozpoczął się Tydzień Mózgu”. (11.03.2013)

O wydarzeniu napisał serwis „www.deon.pl” w artykule pt. „Rozpoczął się Tydzień Mózgu”. (11.03.2013)

O wydarzeniu napisał portal „fakty.interia.pl” w artykule pt. „Mózg bohaterem tygodnia! Jest genialny, ale lubi płatać figle...”. (11.03.2013)

O wydarzeniu napisał portal „informacje-naukowe.re.pl” w artykule pt. „Rozpoczął się Tydzień Mózgu”. (12.03.2013)
 

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Nasz drugi ulubiony organ, czyli opady po burzy mózgów”. (13.03.2013)

O wydarzeniu napisał serwis „www.szkolenia24h.pl” w artykule pt. „Rozpoczął się Tydzień Mózgu”. (13.03.2013)

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.