Świąteczne spotkanie z udziałem ekspertów UŚ

W czwartek, 22 grudnia 2011 r., o godz. 10.00 w sali 29 w rektoracie UŚ (Katowice, ul. Bankowa 12) odbędzie się spotkanie z udziałem ekspertów Uniwersytetu Śląskiego, dotyczące świąt Bożego Narodzenia.

W wydarzeniu udział wezmą:

• dr Grzegorz Odoj – etnolog, który przedstawi polskie tradycje kulturowe Bożego Narodzenia: treść oraz symbolikę zwyczajów i obrzędów, ich wymiar magiczny, prasłowiańskie i chrześcijańskie wierzenia oraz praktyki i rekwizyty obrzędowe;
  • dr hab. Mirosław Nakonieczny, dr Andrzej Kędziorski, mgr Jacek Francikowski – biolodzy, którzy odpowiedzą na pytania: czy zwierzęta mogą przemówić ludzkim głosem, czy renifer mógłby latać oraz czy ryby odczuwają ból?
  • dr Jacek Czakański – astronom, który opowie o tym, gdzie i kiedy szukać pierwszej gwiazdki, jak dokładnie ustala się czas Bożego Narodzenia oraz spróbuje wyjaśnić, czy Chrystus urodził się dokładnie 2011 lat temu.