Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Sukcesy zawodników z UŚ w AMP w ergometrze wioślarskim

18.04.2018 - 15:20 aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

15 kwietnia 2018 roku na terenie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim. W zawodach rozgrywanych w dwóch kategoriach: lekkiej i open, udział wzięło 550 osób – 320 zawodników oraz 220 zawodniczek z pięćdziesięciu polskich uczelni.

W mistrzostwach wystartowali również reprezentanci Uniwersytetu Śląskiego – ośmioosobowa drużyna kobiet oraz dziesięcioosobowa drużyna mężczyzn.

Tytuł Akademickiego Mistrza Polski w kategorii lekkiej zdobył Kamil Bednorz z Wydziału Prawa i Administracji. W tej samej konkurencji Krzystof Matyszczak z Wydziału Nauk Społecznych uplasował się na 3. miejscu (w rywalizacji studentów w typie uniwersytetów). Z kolei Karolina Zabielska z Wydziału Prawa i Administracji zdobyła brązowy medal w klasyfikacji generalnej.

W typie uniwersytetów drużyna mężczyzn zajęła 2. miejsce, natomiast drużyna kobiet uplasowała się na 3. pozycji.

Trenerem sekcji ergometru wioślarskiego jest mgr Stanisław Bonk ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ.