Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Sukcesy UŚ na Akademickich Mistrzostwach Polski we wspinaczce sportowej

10.04.2018 - 14:48 aktualizacja 10.04.2018 - 14:48
Redakcja: admin

Od 5 do 8 kwietnia 2018 roku w centrum wspinaczkowym „Sport Poziom 450” w Sosnowcu odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej organizowane przez Organizację Środowiskową AZS Katowice. Zawody rozegrane zostały w trzech konkurencjach: bouldering, wspinaczka na trudność i wspinaczka na czas. Uniwersytet Śląski reprezentowali: Wioleta Imiołczyk, Marta Kiwer, Aleksandra Filipek oraz Kajetan Koperwas, Sebastian Haratyk, Kajetan Pawelec, Michał Ganszer, Maciej Swędzioł i Mateusz Strączek.

W konkurencji kobiet na trudność studentka UŚ Wioleta Imiołczyk wywalczyła brązowy medal w klasyfikacji generalnej oraz srebrny w kategorii uniwersytety. Z kolei Marta Kiwer zajęła ósme miejsce w klasyfikacji generalnej. Drużyna kobiet uplasowała się na piątej pozycji w klasyfikacji generalnej oraz na drugiej w kategorii uniwersytety.

W konkurencji mężczyzn na trudność student UŚ Kajetan Koperwas wywalczył brązowy medal w klasyfikacji generalnej oraz złoty w kategorii uniwersytety, natomiast Sebastian Haratyk uplasował się na szóstej pozycji w klasyfikacji generalnej oraz na drugiej w kategorii uniwersytety. Drużyna mężczyzn zdobyła srebrny medal w punktacji drużynowej w kategorii uniwersytety.

Funkcję opiekuna sekcji pełni Paweł Wyciślik z AZS UŚ.