Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Sukcesy studentów i pracowników UŚ w maratonie i półmaratonie

06.10.2017 - 15:52 aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

1 października 2017 roku odbył się PKO Silesia Marathon – jedno z największych wydarzeń sportowych na Śląsku. Trasa głównego biegu licząca 42 km i 195 metrów prowadziła przez terytorium czterech miast: Katowic, Chorzowa, Siemianowic Śląskich oraz Mysłowic. W wydarzeniu udział wzięło łącznie ponad 6 000 biegaczy z całego świata. W ramach przedsięwzięcia odbyły się również liczne biegi towarzyszące, w tym Otwarte Mistrzostwa Polski Studentów i Pracowników Naukowych w maratonie oraz półmaratonie.

W tegorocznej edycji mistrzostw liczna reprezentacja biegaczy związanych z Uniwersytetem Śląskim zajęła wysokie pozycje w poszczególnych kategoriach startowych. Mistrzynią Polski pracowników naukowych w maratonie została dr Justyna Adamus-Kowalska z Wydziału Filologicznego, natomiast wicemistrzynią – mgr Zuzanna Wałach-Biśta z Wydziału Psychologii i Pedagogiki. Wśród studentów UŚ startujących w maratonie 3. pozycję zajął Jakub Tesluk.

Tytuł mistrza Polski pracowników naukowych w maratonie wywalczył dr Tomasz Jędrzejko z Wydziału Artystycznego, mistrzynią w tej kategorii została natomiast dr Barbara Lewicka z Wydziału Nauk Społecznych. Na 3. miejscu uplasowała się mgr Katarzyna Kasica-Bańkowska reprezentująca Wydział Filologiczny.

Szczegółowe informacje oraz wyniki biegów zorganizowanych w ramach PKO Silesia Marathon dostępne są na stronie: www.silesiamarathon.pl.

Plakat PKO Silesia Marathon, na czerwonym tle postać biegacza, "Spodka" oraz szybu kopalnianego wraz z datą i nazwą wydarzenia