Sukcesy sekcji pływackiej na Akademickich Mistrzostwach Polski

12.04.2019 - 15:12, aktualizacja 12.04.2019 - 15:12
Redakcja: admin

Od 4 do 6 kwietnia 2019 roku na basenie Aqua Lublin odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu, w których wzięło udział ponad 800 zawodników. Uniwersytet Śląski reprezentowała 10-osobowa kadra w składzie: Magdalena Wolny, Martyna Nowak, Weronika Kamieniarz, Wiktoria Szlachcic, Michalina Bohdanowicz, Eryka Denko, Patrycja Turza, Zuzanna Olszewska, Patryk Kurasiewicz i Dawid Nowodworski. Trenerem sekcji pływackiej jest mgr Sebastian Korus.

W startach indywidualnych na podium stanęli:

• Magdalena Wolny, zajmując 3. miejsce w typie uniwersytety (7. pozycja w kategorii open) na dystansie  100 metrów stylem grzbietowym oraz 3. miejsce w typie uniwersytety (9. pozycja w kategorii open) na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym,
  • Martyna Nowak, która uplasowała się na 2. miejscu w typie uniwersytety (12. pozycja w kategorii open) na dystansie 100 metrów stylem klasycznym oraz zajęła 2. miejsce w typie uniwersytety (7. pozycja w kategorii open) na dystansie 50 metrów stylem klasycznym,
  • Dawid Nowodworski, zdobywając złoty medal w typie uniwersytety (3. pozycja w kategorii open) na dystansie 50 metrów stylem motylkowym oraz srebrny medal w typie uniwersytety (3. pozycja w kategorii open) na dystansie 50 metrów stylem dowolnym.

Z kolei sztafeta w składzie: Magdalena Wolny, Martyna Nowak, Weronika Kamieniarz i Wiktoria Szlachcic uplasowała się na 3. miejscu w typie uniwersytety, zajmując tym samym 5. pozycję w kategorii open.

Zawodnicy Uniwersytetu Śląskiego przywieźli łącznie 8 medali w konkurencjach indywidualnych i jeden w konkurencji sztafetowej, co dało w klasyfikacji generalnej 3. miejsce wśród uniwersytetów i 11. pozycję w Polsce.