Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Sukcesy reprezentantów UŚ w AMP w trójboju siłowym

08.05.2018 - 09:51 aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

Od 4 do 6 maja 2018 roku w hali Ośrodka Sportowego Szopienice w Katowicach odbyły się Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym. Organizatorem wydarzenia był Akademicki Związek Sportowy UŚ. Zawodniczki rywalizowały w pięciu kategoriach – 57 kg, 63 kg, 72 kg, 84 kg oraz +84 kg. Z kolei zawodnicy wystartowali w ośmiu kategoriach – 59 kg, 66 kg, 74 kg, 83 kg, 93 kg, 105 kg, 120 kg i +120 kg.

W zawodach udział wzięli również reprezentanci Uniwersytetu Śląskiego. W klasyfikacji generalnej kobiet w kategorii +84 kg brązowy medal wywalczyła Marta Domino, natomiast w kategorii 63 kg na 4. pozycji uplasowała się Dominika Pyrk.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn w kategorii +120 kg Grzegorz Szklarz zajął 2. miejsce, zdobywając również srebrny medal w klasyfikacji indywidualnej według formuły Wilks’a. W tej kategorii na 10. pozycji uplasował się Kamil Warżała.

Opiekunem sekcji trójboju siłowego AZS UŚ jest mgr Bartosz Ligas ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ.

Podium, zawodniczki, które zwyciężyły w kategorii +84 kg
Zawodniczki, które zajęły najwyższe miejsca w klasyfikacji generalnej trójboju siłowego w kategorii +84 kg.