facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Sukcesy reprezentantów UŚ podczas finału Igrzysk Studentów Pierwszego Roku

Logo AZS UŚ

Od 30 listopada do 2 grudnia 2018 roku w Warszawie rozgrywany był finał Igrzysk Studentów Pierwszego Roku. Zawodnicy z Katowic zajęli w klasyfikacji generalnej drugie miejsce, na pierwszym miejscu uplasowali się reprezentanci Warszawy,  a na trzecim – Poznania. Podczas finałów swoje rekordy życiowe w ergometrze wioślarskim pobili studenci Uniwersytetu Śląskiego. Magdalena Szachnowska zdobyła brązowy medal w kategorii wagi lekkiej kobiet. Eryk Tyndel zajął czwarte miejsce, natomiast Olaf Leśniak – siódme. Obaj zawodnicy startowali w kategorii wagi lekkiej mężczyzn. Drużynowo katowicka reprezentacja kobiet w ergometrze wioślarskim wywalczyła złoto, natomiast drużyna mężczyzn – brąz. Trenerem sekcji jest mgr Stanisław Bonk ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ.

Szczegółowe informacje na temat finału dostępne są na stronie Akademickiego Związku Sportowego Katowice

Plakat reklamujący wydarzenie: grafiki w kolorach pomarańczowym i granatowym różnych sekcji sportowych, fragmenty zdjęć zawodniczek oraz napis: Ogólnopolski finał igrzysk studentów pierwszego roku, Warszawa 30.11–2.12. 2018 r.