Sukcesy Cieszyńskiej Orkiestry Dętej Uniwersytetu Śląskiego

07.06.2017 - 10:45 aktualizacja 07.06.2017 - 10:45
Redakcja: admin

Cieszyńska Orkiestra Dęta Uniwersytetu Śląskiego zajęła I miejsce w V Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych Gminy Krzyżanowice, który odbył się w niedzielę 4 czerwca 2017 roku. Członkami zespołu instrumentalnego są studenci Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego w Cieszynie. Wydarzenie stało się również okazją do przyznania  tytułu najlepszego dyrygenta, którym został dr Karol Pyka z Instytutu Muzyki UŚ kierujący cieszyńską orkiestrą od roku akademickiego 2012/2013.

Oprócz orkiestry reprezentującej Uniwersytet Śląski w konkursie udział wzięły także: Blach-Kapela z Jasienicy, Sunny Band z Łazisk, Orkiestra Dęta Mechnica-Kamionka, Orkiestra Dęta „Echo Podhala” z Limanowej, Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Gminy Gdów oraz Dechový orchestr Hradec nad Moravicí (Czechy).

Przesłuchania konkursowych występów zorganizowane zostały w Bohuminie, natomiast koncert plenerowy z udziałem wszystkich zespołów odbył się w Tworkowie.