Studia MBA dla sektora ochrony zdrowia

01.06.2018 - 10:24 aktualizacja 01.06.2018 - 10:24
Redakcja: admin

Studia Menedżerskie Executive Master of Business Administration dla sektora ochrony zdrowia to interdyscyplinarne studia integrujące kompetencje z zarządzania, finansów oraz umiejętności miękkich, które pomagają w zdobyciu, uporządkowaniu i pogłębieniu umiejętności menedżerskich. Program skierowany jest do kadry zarządzającej lub przygotowującej się do zarządzania podmiotami leczniczymi, urzędników rządowych i pracowników lub osób odpowiedzialnych za organizację i nadzór w ochronie zdrowia. Zawiera sesje poświęcone w całości zarządzaniu instytucjami opieki zdrowotnej, pozostałe zajęcia nawiązują do specyfiki  funkcjonowania sektora.

W programie studiów położono nacisk na aspekt praktyczny, tak aby uczestnicy mogli wdrożyć najnowsze rozwiązania i metody pracy do codziennych obowiązków. Zajęcia są prowadzone przy wykorzystaniu metodologii ABL (Activity Based Learning – warsztat partycypacyjny), uznanej za najskuteczniejszą dla rozwijania kompetencji menedżerskich, kierowniczych i przywódczych.

Wykładowcami programu MBA są specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie w obszarze zarządzania procesami biznesowymi, zarządzania jakością i statystką w biznesie, eksperci w prowadzeniu szkoleń ściśle związani ze światem biznesu, a także nauczyciele akademiccy międzynarodowych uczelni – w zakresie zarzadzania i biznesu, uczelni medycznej oraz dyrektorzy jednostek sektora ochrony zdrowia.

Program oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.mba.us.edu.pl/mba-dla-sektora-ochrony-zdrowia.

Studia organizowane są przez Gdańska Fundację Kształcenia Menedżerów, Uniwersytet Śląski oraz Śląski Uniwersytet Medyczny.

List polecający JM Rektora UŚ i JM Rektora ŚUM (skan dokumentu, pdf)
List polecający JM Rektora UŚ i JM Rektora ŚUM (doc)