Studentki Instytutu Muzyki laureatkami XV Międzynarodowego Konkursu Interpretacji „Studencka Działalność Artystyczna”

30.04.2018 - 09:20 aktualizacja 30.04.2018 - 09:20
Redakcja: admin

17 i 18 kwietnia 2018 roku w Katedrze Muzyki na Wydziale Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu w Rużomberoku (Słowacja) odbył się XV Międzynarodowy Konkurs Interpretacji „Studencka Działalność Artystyczna”, który adresowany jest do uczniów ostatnich klas szkół muzycznych, studentów uniwersyteckich wydziałów artystycznych oraz akademii muzycznych. Eliminacje przeprowadzono w kilku kategoriach.

W tegorocznej edycji w gronie laureatów znaleźli się również studenci Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego. Danuta Bańczyk przygotowana przez dr Sabinę Olbrich-Szafraniec zajęła w kategorii śpiewu solowego I miejsce. W kategorii gra na fortepianie I miejsce oraz nagrodę rektora otrzymała Dorota Kuźnik, natomiast na II miejscu uplasowała się Angelika Niemiec, które przygotowane zostały przez dr. Grzegorza Niemczuka. W kategorii gra na fortepianie na cztery ręce II miejsce oraz nagrodę specjalną Stowarzyszenia Edukacji Artystycznej otrzymały Anna Szymoniak i Julia Dudzik przygotowane przez dr Agatę Hołdyk.