Studentka Uniwersytetu Śląskiego powołana do grona ekspertów Polskiej Komisji Akredytacyjnej

25.10.2018 - 10:57 aktualizacja 25.10.2018 - 10:57
Redakcja: admin

Realizując swoje zadania statutowe, Polska Komisja Akredytacyjna (PKA) korzysta ze wsparcia zewnętrznych ekspertów, którymi mogą być m.in. nauczyciele akademiccy, osoby posiadające pogłębioną wiedzę z zakresu prawnych i organizacyjnych podstaw funkcjonowania szkół wyższych, eksperci do spraw jakości lub studenci wskazani przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

W skład Polskiej Komisji Akredytacyjnej jako ekspert ds. studentów powołana została Sara Zemczak – studentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Pozytywnie przeszła trzyetapową rekrutację, w tym szkolenie z zakresu przeprowadzania wizytacji obejmujące również trening interpersonalny i poszerzanie umiejętności z zakresu analizowania przepisów prawnych.

Reprezentanci studentów w Polskiej Komisji Akredytacyjnej uczestniczą wraz z zespołami wyznaczonymi przez właściwe organy PKA w przeprowadzaniu ocen programowych w szkołach wyższych. Do ich obowiązków należy także formułowanie opinii odnoszących się do spraw studenckich, szczególnie w zakresie opieki na tą grupą społeczności akademickiej oraz wsparcia w procesie uczenia się i osiągania efektów kształcenia.