Studencki Klub Filmowy zaprasza na film "Zodiak"

Na czym polega tworzenie profili psychologicznych seryjnych zabójców? Czym zajmuje się psychologia śledcza? Samorząd Studencki UŚ zaprasza na kolejne spotkanie Studenckiego Klubu Filmowego, tym razem z udziałem mgr Bartosza W. Wojciechowskiego z Zakładu Psychologii Klinicznej i Sądowej UŚ.

Wyruszymy w intrygującą podróż z filmem Zodiak (2007) reż. Davida Finchera , opartym na prawdziwej historii seryjnego mordercy. Film przenosi nas do lat 60. i 70., kiedy w San Francisco dochodzi do serii tajemniczych zabójstw. Miejscowa policja oraz redakcja gazety otrzymuje listy od Zodiaka, którego historia do dziś pozostaje jedną z najsłynniejszych zagadek kryminalnych. Miłośnicy wybuchów, pościgów i strzelanin mogą być niepocieszeni, jednak obraz reżysera Siedem i Podziemnego kręgu świetnie oddaje drobiazgowość śledztwa, wprowadzając specyficzny klimat dochodzeń sprzed CSI.

Dla wszystkich zafascynowanych mroczną podświadomością metropolii "Zodiak" to jazda obowiązkowa.
Michał Burszta, filmweb.pl
Oby więcej takich obrazów i mniejsze przerwy pomiędzy kolejnymi dziełami spod ręki Finchera.
Jacek Hałupka, Klub Miłośników Filmu, film.org.pl

Czas: wtorek, 16.12.2008, godz. 16:30
Miejsce: Kino Helios Katowice, ul. Uniwersytecka 13
Bilety w cenie 10 zł dla wszystkich, do nabycia w kasach kina od piątku 12 grudnia