Studencie, nakręć się na Lip Duba

lipdub

Już 1 czerwca 2010r. studenci Uniwersytetu Śląskiego będą mieli okazję wystąpić w klipie muzycznym promującym swoją uczelnię. Wideo kręcone będzie do piosenki polskiej artystki pop Mariny Łuczenko – „Glam Pop”. Film ma pokazać, czym studenci żyją poza nauką.

Casting do ról aktorskich i próba odbędą się 31 maja 2010 r. o godz. 16.00 na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu (ul. Grota-Roweckiego 5). Nagranie rozpocznie się we wtorek 1 czerwca 2010 r. o godz. 9.00, Lip Dub realizowany będzie w budynku Centrum Dydaktyczno-Naukowego Neofilologii Uniwersytetu Śląskiego. Osoby chcące uczestniczyć w nagraniu muszą się wykazać znajomością tekstu piosenki.

Jak mówią organizatorzy, w naszym Lip Dubie wystąpi wykonawczyni piosenki Marina Łuczenko oraz prezenterka Polsatu Agnieszka Popielewicz. Jedną z głównych ról zagra prof. dr hab. Jadwiga Stawnicka, prodziekan Wydziału Filologicznego. Zaplanowaną mamy również scenę na dachu, gdzie – jak wszystko dobrze pójdzie – gwiazdę zabierze helikopter, a ochraniać nas będzie profesjonalna firma kaskaderska.