Studenci Wydziału Prawa i Administracji uczestnikami konkursu Nuremberg Moot Court 2017

24.07.2017 - 14:39 aktualizacja 24.07.2017 - 14:39
Redakcja: admin

Drużyna studentów Wydziału Prawa i Administracji UŚ w składzie: Klaudia Krzysztowska, Mateusz Marchewka, Jagoda Rusińska, Weronika Szyszka oraz Tomasz Turejko została zakwalifikowana do udziału w prestiżowym międzynarodowym konkursie Nuremberg Moot Court 2017, który odbywać się będzie od 26 do 29 lipca 2017 roku w legendarnej sali nr 600 w Pałacu Sprawiedliwości w Norymberdze, gdzie sądzeni byli zbrodniarze wojenni III Rzeszy.

Zadaniem uczestników konkursu jest podważenie fikcyjnej międzynarodowej sprawy karnej przed „Międzynarodowym Trybunałem Karnym”. Rozstrzygając zarówno złożone kwestie proceduralne, jak i merytoryczne międzynarodowego prawa karnego, studenci mają możliwość zastosowania i rozwijania swoich umiejętności.

Opiekunami reprezentacji Uniwersytetu Śląskiego, która na co dzień związana jest z Kołem Naukowym Prawa Międzynarodowego Publicznego i Prawa Europejskiego „IUS GENTIUM”, są mgr Małgorzata Myl oraz mgr Magdalena Majos-Kwiatkowska.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.nurembergacademy.org/events/detail/nuremberg-moot-court-2017-51.