facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Studenci międzynarodowych studiów polskich uczestnikami Kongresu Polskiej Ligi Ukraińskich Studentów

17 listopada 2016 roku odbył się Kongresu Polskiej Ligi Ukraińskich Studentów organizowany przez Zrzeszenie Ukraińskiego Biznesu w Polsce współpracującego z władzami Polski i Ukrainy. Seminarium miało miejsce na Uniwersytecie Koźmińskiego w Warszawie.

Celem spotkania było rozpoczęcie współpracy ze społecznością studentów ukraińskojęzycznych na co dzień mieszkających i studiujących na uczelniach wyższych w Polsce, a także pomoc młodym ludziom w znalezieniu pracy w Polsce i wspierania ich rozwoju.

W ramach Kongresu zaprezentowano dwa projekty: Studencką giełdę pracy oraz Studencką szkołę STARTUP.

Z ramienia Uniwersytetu Śląskiego w Kongresie Polskiej Ligi Ukraińskich Studentów udział wzięli: Natalia Balakhanova, Maryna Fesenko, Radostyna Borovyk i Rostyslav Fedoruk, studenci międzynarodowych studiów polskich pochodzący z Ukrainy.

5 grudnia 2016 roku o godzinie 10.00 w sali seminaryjnej Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (II piętro) odbędzie się spotkanie dla studentów wszystkich wydziałów UŚ z Ukrainy, w czasie którego uczestnicy seminarium zrelacjonują koleżankom i kolegom jego przebieg, a także zaprezentują możliwości oferowane studentom przez Zrzeszenie Ukraińskiego Biznesu w Polsce. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.