Strefa UŚ na lotnisku w Pyrzowicach

20 sierpnia 2015 roku w terminalu A na klientów Katowice Airport będzie czekała strefa Uniwersytetu Śląskiego, w której będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni, odpocząć w strefie relaksu lub zagrać w grę planszową. W podróż można będzie zabrać ze sobą książki zgromadzone w ramach akcji bookcrossingowej. Nie zabraknie również USiołka.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa pt. „Dyplomy 2014: projektowanie graficzne”. Ekspozycja to wybór najlepszych prac dyplomowych z zakresu projektowania graficznego zrealizowanych w 2014 roku w Zakładzie Projektowania Graficznego Instytutu Sztuki UŚ w Cieszynie. Prezentowane prace obejmują takie tematy, jak: projektowanie książki i ilustracji, projektowanie krojów pisma, identyfikacji wizualnej, projektowanie opakowań, projektowanie zaangażowane społecznie. Przekrojowy charakter wystawy pokazuje, jak szerokim pojęciem jest projektowanie graficzne i w jak wielu dziedzinach życia jest ono obecne. Kuratorem wystawy jest dr hab. Tomasz Kipka, zastępca dyrektora Instytutu Sztuki UŚ.

Autorzy i tematy dyplomów:

• Aleksandra Bochenek – „Szlakiem Przybosia”, książka i folder informacyjny,
  • Tomasz Bolik – identyfikacja wizualna firmy kolonijnej, poligrafia i internet,
  • Ina Kusznierowska – projekt kroju pisma „Verset”,
  • Natalia Leszczuk – animowane grafiki o tematyce ekologicznej,
  • Karolina Maluty – identyfikacja wizualna i projekty opakowań dla spółdzielni mleczarskiej,
  • Marta Scehura – książka kucharska „Mały maszketownik”,
  • Beata Sosnowska – autorska oprawa graficzna „Kodeksu karnego”,
  • Malwina Tracz – identyfikacja wizualna i projekty opakowań dla spółdzielni mleczarskiej,
  • Sylwia Wojtkowska – książka dla dzieci „Mądra sowa z Chotomowa” Hanny Niewiadomskiej.

Wystawa prezentuje dyplomy magisterskie i licencjackie, których promotorami byli: dr hab. Tomasz Kipka, dr hab. Stefan Lechwar, dr hab. Łukasz Kliś i dr hab. Sebastian Kubica.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.absolwent.us.edu.pl/wystawa-dyplomy-2014-projektowanie-graficzne-online.