Sprawdzian z polskiego – wielki konkurs ortograficzny i gramatyczny

19 września 2014 r. o godz. 14.00 w budynku Wydziału Filologicznego UŚ (pl. Sejmu Śląskiego 1, Katowice) odbędzie się Sprawdzian z polskiego – wielki konkurs ortograficzny i gramatyczny. Wezmą w nim udział uczestnicy kursu językowo-adaptacyjnego dla cudzoziemców podejmujących w Polsce studia II stopnia w ramach programu stypendialnego im. Stefana Banacha. Kurs organizuje Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ, która jest jedyną placówką w Polsce podejmującą studentów w ramach tego programu. Specjalnie na tę okazję zostało przygotowane dyktando, z którym zmagać się będą studenci z Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji i Ukrainy. Każdy z uczestników otrzyma nagrodę książkową.

Projekt współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.