Spotkanie z radcą kulturalnym Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce Cai Lian

W piątek 29 maja 2015 r. gościem Uniwersytetu Śląskiego będzie radca kulturalny Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce Cai Lian. Gościa podejmie JM Rektor UŚ, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. W spotkaniu udział wezmą również: dr hab. Mirosław Nakonieczny – prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji, prof. dr hab. Rafał Molencki – dziekan Wydziału Filologicznego, dr hab. prof. UŚ Andrzej Łyda – dyrektor Instytutu Języka Angielskiego UŚ, dr hab. prof. UŚ Jolanta Tambor – dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej oraz Agata Wójcik – kierownik Działu Współpracy z Zagranicą.

W spotkaniu, które będzie okazją do rozmów na temat współpracy, uczestniczyć będą także przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego: Wojciech Król – dyrektor Gabinetu Marszałka Województwa Śląskiego, Przemysław Smyczek – dyrektor Wydziału Kultury, Monika Pacyga – referat współpracy międzynarodowej.

Wcześniej radca kulturalny Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce Cai Lian weźmie udział w inauguracji spotkania dotyczącego protokołu dyplomatycznego i ceremoniału państwowego obowiązującego w Chinach. Szkolenie, które poprowadzi Li Yinan z Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, odbywać się będzie w ramach obchodów Tygodnia Kultury Wschodu z Katowic do Pekinu, organizowanych przez  Uniwersytet Śląski oraz firmę Only1 Fight Corporation Ltd.