Spotkanie z prof. Krzysztofem Zanussim

23 listopada 2009 r., w poniedziałek, gościem Wydziału Nauk Społecznych będzie prof. zw. Krzysztof Zanussi. Wykład planowany początkowo na godz. 13.00 odbędzie się o godz. 14.15.

Spotkanie z reżyserem odbędzie się ramach, organizowanego przez Instytut Filozofii, cyklu seminaryjnego pt. „Czy świat jest zrozumiały”.
Seminarium ma charakter otwarty, organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych.

Sylwetka artysty:
Prof. zw. Krzysztof Zanussi – reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Pracownik Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Studiował fizykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. W roku 1966 ukończył studia reżyserskie w PWSFTViT w Łodzi.
Twórca kina autorskiego, laureat kilkudziesięciu międzynarodowych nagród filmowych. Zaliczany do przedstawicieli tzw. kina moralnego niepokoju. Jego twórczość znamionuje wrażliwość na intelektualne wyzwania współczesności oraz filozoficzna zaduma nad tajemnicą egzystencji.