Spotkanie z mediami na budowie CINiBA

2 grudnia 2010 r. o godz. 11.00 odbędzie się konferencja prasowa połączona ze zwiedzaniem powstającego gmachu Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej – wspólnej inwestycji Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

W konferencji udział wezmą m.in.:

• JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś,
  • JM Rektor UE prof. dr hab. Jan Pyka,
  • kierownik projektu CINiBA prof. UŚ dr hab. Dariusz Pawelec, dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego.

Spotkanie odbędzie się w miejscu powstającego gmachu CINiBA. To pierwsza i prawdopodobnie jedyna okazja zobaczenia budynku przed oficjalnym otwarciem biblioteki, zaplanowanym na październik 2011 r.

O wydarzeniu napisała Gazeta Wyborcza dn. 2 grudnia 2010 r., artykuł Iwony Sobczyk pt. „200 procent normy na budowie biblioteki akademickiej”

O wydarzeniu napisał Dziennik Zachodni dn. 3 grudnia 2010 r., arykuł Justyny Przybytek „Superbiblioteka zamiast Torkatu w Katowicach”;