Spotkanie z Henryką Krzywonos i Agnieszką Wiśniewską

19 października 2010 r. o godz. 11.30 w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych odbędzie się spotkanie z Henryką Krzywonos, sygnatariuszką Porozumień Sierpniowych i Agnieszką Wiśniewską, autorką biografii Henryki Krzywonos pt. „Duża Solidarność, mała solidarność”.
Spotkanie poprowadzi Łukasz Moll z klubu Krytyki Politycznej na Śląsku. Wydarzenie będzie okazją do wspomnień.

Henryka Krzywonos-Strycharska, w sierpniu 1980 r. uczestniczyła w strajku komunikacji na Wybrzeżu, była członkiem Prezydium MKS w SG, sygnatariuszką Porozumień Sierpniowych; od IX w „Solidarności”; po 13 grudnia 1981 r. zaangażowała się w pomoc dla internowanych, była kolporterką podziemnych wydawnictw; została wyróżniona tytułem Honorowego Obywatela Miasta Gdańska (2000) i Nagrodą im. Andrzeja Bączkowskiego (2005), odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (2006).