Spotkanie z Evą Tvrdą na Wydziale Filologicznym UŚ

13 maja 2015 roku o godz. 16.30 w sali Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się  spotkanie z udziałem współczesnej pisarki z czeskiej strony Śląska Evy Tvrdej i dr Karoliny Pospiszil. Pretekstem do rozmowy na temat tego, jaki jest Śląsk, jak go widzimy, czujemy i jak o nim piszemy będzie książka pt. „Dyskretny urok Śląska”.

„Dyskretny urok Śląska” wpisuje się w cykl śląski Evy Tvrdej, która przeplatając kronikę miejscowości z opowiadaniami, pokazuje losy mieszkańców pogranicza trwających w swojej małej ojczyźnie pomimo przetaczającej się nad ich głowami wielkiej polityki i historii. Książka przypomina ponadto, że patrzenie na Śląsk jedynie z perspektywy polsko-niemieckiej mocno zawęża kulturowe bogactwo regionu.