facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Spotkanie z dr Agnieszką Daukszą

CINiBA

30 października 2017 r. o godz. 11.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach (sala konferencyjna na poziomie 0) rozpocznie się spotkanie z dr Agnieszką Daukszą – pracownikiem Katedry Antropologii Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorką książki zatytułowanej „Klub Auschwitz i inne kluby. Rwane opowieści przeżywców" (2016). Głównym tematem spotkania będzie II wojna światowa oraz to, jak myśli o niej młode pokolenie oraz czego może się od „przeżywców” nauczyć.

Wydarzenie adresowane jest przede wszystkim do młodzieży zainteresowanej historią i literaturą wojenną, uczniów klas dziennikarskich i olimpijczyków. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia należy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: lucyna.sadzikowska@us.edu.pl (w zgłoszeniu należy podać: dane szkoły, liczbę uczniów, dane teleadresowe opiekuna).

Organizatorami spotkania są Centrum Studiów nad Dyskursami Zagłady i dr Lucyna Sadzikowska.