Spotkanie z Arturem Domosławskim na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ

Budynek Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji

W poniedziałek 29 maja 2017 roku o godz. 10.00 na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego (Cieszyn, ul. Bielska 62) odbędzie się spotkanie z Arturem Domosławskim, reportażystą, dziennikarzem oraz pisarzem, który wygłosi wykład pt. „Homo sacer. Ludzie przeklęci na obrzeżach świata dostatku”. Podczas spotkania omówione zostaną również współczesne formy marginalizacji społecznej oraz ich skutki (m.in. ubóstwo, niewolnictwo, prześladowania), a także kwestie związane z pracą reportażysty w terenie, metodami prowadzenia badań oraz zasadami i normami etycznymi w kontaktach z osobami wykluczonymi.

Organizatorami wydarzenia są pracownicy oraz studenci Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Zaproszenie (plik pdf)

Plakat wydarzenia ze szczegółami nt. spotkania oraz okładkami książek zaproszonego gościa