Spotkanie z aktorem i reżyserem Robertem Talarczykiem

26 marca 2012 r. o godz. 11.30 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 1) odbędzie się spotkanie z Robertem Talarczykiem, aktorem i reżyserem teatralnym. Wizyta jest częścią akcji „Studia to nie dramat!” organizowanej przez Uniwersytet Śląski i Teatr Polski w Bielsku-Białej.

Spotkanie – prowadzone przez dr. Jacka Mikołajczyka z Zakładu Teatru i Dramatu Wydziału Filologicznego UŚ w ramach zajęć z organizacji i animacji kultury – ma charakter otwarty. Oprócz studentów kulturoznawstwa, udział w nim wziąć mogą: członkowie Koła Naukowego Teatrologów UŚ, uczestnicy dotychczasowych wyjazdów na spektakle do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej oraz studenci zainteresowani teatrem.

Robert Talarczyk jest reżyserem blisko 30 spektakli teatralnych. Najważniejsze z nich to: „Cholonek, czyli dobry Pan Bóg z gliny”, „Krzyk według Jacka Kaczmarskiego”, „Testament Teodora Sixta”, „Żyd”, „Moje drzewko pomarańczowe” i „Mistrz & Małgorzata Story”. Od 2005 r. jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Swoje spektakle realizował m.in. w Teatrze Korez, Teatrze Rozrywki w Chorzowie, Gliwickim Teatrze Muzycznym oraz w teatrach warszawskich: Capitol, Kamienica i Rampa. Jest laureatem wielu nagród, m.in. Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego dla Młodych Twórców w dziedzinie kultury, Specjalnej Złotej Maski za kreatywność i przestronność umiejętności adaptacyjnych, aktorskich i reżyserskich, Nagrody Głównej Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port i dwóch Pereł Sąsiadów, nagród Festiwalu Teatrów Europy Środkowej.