Spotkanie wigilijne w Szkole Języka i Kultury Polskiej UŚ oraz w Katedrze Międzynarodowych Studiów Polskich

14 grudnia 2011 r. o godzinie 17.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się spotkanie wigilijne zorganizowane przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ oraz Katedrę Międzynarodowych Studiów Polskich.

Wezmą w nim udział słuchacze i studenci Szkoły i Wydziału Filologicznego, studenci z kursu przygotowawczego dla kandydatów na studia w języku polskim, z Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Akademii Wychowania Fizycznego, Akademii Sztuk Pięknych oraz Politechniki Śląskiej.

W spotkaniu wigilijnym wezmą udział: prof. UŚ dr hab. Jolanta Tambor, dyrektor Szkoły, prof. UŚ dr hab. Romuald Cudak, kurator Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich, dr Aleksandra Achtelik, wicedyrektor Szkoły, lektorzy, pracownicy i współpracownicy Szkoły i Katedry oraz zaproszeni goście. Uroczystość poprowadzą mgr Magdalena Knapik z SJiKP UŚ oraz mgr Agnieszka Tambor z KMSP.

Dla wielu studentów będą to pierwsze spędzone w Polsce święta, które będą okazją do poznania polskich tradycji i obrzędów, skosztowania polskich potraw oraz podzielenia się opłatkiem z kolegami, koleżankami i nauczycielami.

Podczas spotkania wigilijnego zostaną wystawione jasełka, w których udział wezmą studenci Szkoły i Katedry, nie zabraknie też wspólnego kolędowania.