Spotkanie wielkanocne dla studentów obcokrajowców

Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ oraz Katedra Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ organizują spotkanie wielkanocne, które odbędzie się 10 kwietnia 2014 r. o godz. 13.15 na Wydziale Filologicznym UŚ (Katowice, plac Sejmu Śląskiego 1, sala 107). Spotkanie przybliży studentom obcokrajowcom polskie tradycje świąteczne i będzie okazją do złożenia sobie życzeń z okazji zbliżających się świąt. W trakcie spotkania można będzie spróbować tradycyjnych potraw wielkanocnych, samodzielnie ozdobić koszyczek, a także dowiedzieć się, w jaki sposób tradycje Wielkiejnocy obchodzone są na całym świecie. Odbędą się również warsztaty zdobienia jajek, które poprowadzi Hanna Vysochina, studentka międzynarodowych studiów polskich.