Spotkanie w ramach Akademii Ekumenizmu i Dialogu Międzyreligijnego

grafika: budynek Biblioteki Śląskiej

Akademia Ekumenizmu i Dialogu Międzyreligijnego organizuje kolejny cykl spotkań pt. „Liturgia w Kościołach chrześcijańskich”, których celem jest poznanie innych Kościołów, religii oraz wspólnot chrześcijańskich. Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 października 2019 roku o godz. 17.00 w sali Parnassos w Bibliotece Śląskiej w Katowicach. Wykład pt. „Liturgia w Starym Testamencie” wygłosi ks. dr Maciej Basiuk – biblista rzymskokatolicki, pracownik naukowy Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

Pomysłodawcą Akademii Ekumenizmu i Dialogu Międzyreligijnego jest ks. dr Adam Palion. Spotkaniom patronują: ks. abp Wiktor Skworc – rzymskokatolicki metropolita katowicki oraz ks. bp Marian Niemiec – przewodniczący śląskiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej, zwierzchnik diecezji katowickiej Kościoła luterańskiego.

plakat Akademia Ekumenizmu i Dialogu Międzyreligijnego