Spotkanie uczestników międzynarodowego projektu RESCuE

Wydział Nauk Społecznych UŚ

Uniwersytet Śląski gościć będzie uczestników międzynarodowego projektu RESCuE – Patterns of Resilience during Socioeconomic Crises among Households in Europe. Od 2014 roku projekt współrealizowany jest w dziewięciu europejskich krajach oraz w Turcji. Jego celem jest identyfikacja socjoekonomicznych i kulturowych praktyk radzenia sobie ze skutkami kryzysu ekonomicznego przez gospodarstwa domowe zagrożone ubóstwem i wykluczeniem społecznym w różnych krajach i regionach Unii Europejskiej.

Spotkanie realizatorów projektu rozpocznie się w czwartek 7 lipca 2016 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Uczestników powita prorektor elekt dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski.

Koordynatorem projektu RESCuE jest Institute of Employment Research (IAB) w Niemczech. W badaniach udział biorą zespoły z dziewięciu krajów, w tym z Polski – Uniwersytet Śląski (Studium Pracy Socjalnej i Zakład Badań Kultury Współczesnej, Instytut Socjologii, WNS). Kierownikiem zespołu polskiego jest prof. zw. dr hab. Kazimiera Wódz z Zakładu Badań Kultury Współczesnej.

Skład konsorcjum realizującego projekt tworzą:

• Institute for Employment Research (IAB),
  • Uniwersytet Śląski (UŚ),
  • Universidad de Complutense de Madrid (UCM),
  • University of Hertfordshire Business School (UH),
  • Panteion University of Social and Political Sciences (UPSPS),
  • Middle East Technical University (METU),
  • University of Lapland (LAY),
  • National University of Ireland Maynooth (NUIM),
  • University Institute of Lisbon (ISCTE_IUL).