Spotkanie Śląskiego Klubu Profesorskiego

Śląski Klub Profesorski organizuje kolejną debatę, która odbędzie się w środę 26 lutego 2014 r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej (CINiBA) w Katowicach przy ul. Bankowej 11 a. Dyskusja dotyczyć będzie tematu „Uniwersytet bez filozofii? Znaczenie białostockiego precedensu”.

Gośćmi spotkania będą: prof. dr hab. Jan Woleński – filozof z Uniwersytetu Jagiellońskiego, laureat nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej za propagowanie dorobku polskiej filozofii, prof. zw. dr hab. Tadeusz Sławek – rektor Uniwersytetu Śląskiego w latach 1996–2002 oraz prof. zw. dr hab. Bogdan Dembiński – wicedyrektor Instytutu Filozofii Uniwersytetu Śląskiego, członek Komitetu Nauk Filozoficznych PAN.