Spotkanie Śląskiego Klubu Profesorskiego

7 czerwca 2013 r. o godz. 17.30 w sali konferencyjnej Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach (ul. Bankowa 11a) odbędzie się spotkanie Śląskiego Klubu Profesorskiego. Tematem panelu dyskusyjnego będzie „Akademicki Śląsk”. Uczestnicy spotkania podejmą refleksję nad dziejami, teraźniejszością i perspektywami Uniwersytetu Śląskiego oraz jego miejscem i rolą w socjosystemie Górnego Śląska.

W panelu udział wezmą: JE Arcybiskup senior dr Damian Zimoń, prof. zw. dr hab. Ewa Chojecka, prof. dr hab. Antoni Barciak, prof. zw. dr hab. Jerzy Mioduszewski, prof. zw. dr hab. Maksymilian Pazdan, prof. zw. dr hab. Marek S. Szczepański, prof. zw. dr hab. Wiktor Zipper. Dyskusję zainauguruje JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów jubileuszu 45-lecia Uniwersytetu Śląskiego.