facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Spotkanie z JE Ambasadorem Brazylii Alfredo Leonim

W piątek 10 lipca 2015 r. o godz. 13.00 w Warszawie odbędzie się spotkanie z JE Ambasadorem Federacyjnej Republiki Brazylii Alfredo Cesarem Martinho Leonim. W spotkaniu uczestniczyć będą JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz JM Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, przewodniczący Komisji ds. Organizacyjnych i Legislacyjnych KRASP dr hab. prof. UW Marcin Pałys. JE Ambasadorowi towarzyszyć będzie III sekretarz ambasady Giuliano Ventura.

W spotkaniu udział wezmą również specjalista ds. Brazylii z Departamentu Ameryki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Daniel Gromann oraz specjalista ds. internacjonalizacji z Departamentu Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Tomasz Kollat.

Przedmiotem spotkania będzie współpraca akademicka i naukowa uczelni polskich i brazylijskich, między innymi w ramach programu „Ciência sem fronteiras” („Nauka bez granic”). Jest to program stypendialny, który ma wzmocnić i rozszerzyć inicjatywy brazylijskie związane z nauką i technologią, innowacją i konkurencyjnością poprzez międzynarodową mobilność studentów oraz pracowników naukowych. Spotkanie będzie okazją do rozmowy na temat promocji polskich uczelni w Brazylii i zachęcenia brazylijskich studentów do przyjazdu na studia doktoranckie między innymi w ramach stypendiów ufundowanych przez agencję Coordenação de Aperfeiçoamento de Pessoal de Nível Superior (CAPES) i National Council for Scientific and Technological Development (CNPq). Podczas spotkania poruszona zostanie również kwestia możliwości rozszerzenia wymiany studentów w ramach umowy międzyrządowej. 

 

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.