Spotkanie pt. „Polska oraz niemiecka prezydencja w Radzie Unii Europejskiej…”

19 czerwca 2012 r. w godz. 12.00–14.00 w auli 2 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11b) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Rozmowy o Europie” pt. „Polska oraz niemiecka prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. Co dalej po polskiej prezydencji?”. W spotkaniu udział wezmą Maciej Szpunar, podsekretarz stanu ds. prawnych i traktatowych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz prof. dr Dieter Bingen, dyrektor Niemieckiego Instytutu Spraw Polskich w Darmstadt. Moderatorem rozmowy będzie Marek Czyż z Telewizji Polskiej.

Wśród poruszanych zagadnień znajdą się m.in.: znaczenie polskiej prezydencji, kierunek, w jakim zmierza Europa, zwłaszcza w kontekście aktualnych problemów finansowych w krajach strefy euro, rola Niemiec i Polski. Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie w języku polskim i niemieckim.