„Pamięć – Brzemię i uwolnienie. Niemcy wobec nazistowskiej przeszłości...”

14 listopada 2013 r. o godz. 11.00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się spotkanie „Pamięć – Brzemię i uwolnienie. Niemcy wobec nazistowskiej przeszłości (1945–2010)”. Gościem spotkania będzie prof. dr hab. Anna Wolff-Powęska, historyk, wybitny specjalista w zakresie stosunków polsko-niemieckich, przewodnicząca Rady Naukowej Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk w Berlinie, w latach 1990–2004 dyrektor Instytutu Zachodniego w Poznaniu. Spotkanie poprowadzi Sebastian Rosenbaum z Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona.
Kontakt oraz zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są do 12 listopada 2013 r.: Weronika Wiese, tel. 32 461 20 70, e-mail: weronika.wiese@haus.pl.