Spotkanie pt. „Literacka filiżanka kawy z Ivanem Cankarem”

14.01.2019 - 10:29 aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

17 stycznia 2019 roku o 15.30 w Cafe Pogoń w Sosnowcu (ul. Reymonta 12) rozpocznie się spotkanie pt. „Literacka filiżanka kawy z Ivanem Cankarem”.

Wydarzenie odbywa się w ramach Światowych Dni Kultury Słoweńskiej, które mają miejsce co dwa lata w ośrodkach uniwersyteckich na całym świecie, w których można uczyć się języka słoweńskiego. Głównym celem jest propagowanie słoweńskiej kultury, a każda edycja opatrzona jest innym motywem przewodnim. Tym razem wydarzenie poświęcone jest Ivanowi Cankarowi – największemu słoweńskiemu pisarzowi moderny, gdyż w grudniu 2018 roku upłynęło 100 lat od jego śmierci.

W programie przewidziano omówienie twórczości autora, głośne czytanie przekładów jego utworów, prezentację „Antologii twórczości Ivana Cankara wraz z tłumaczeniami na 22 języków”, krótką inscenizację, prezentację gry planszowej oraz quiz z nagrodami.

Organizatorami wydarzenia jest Instytut Filologii Słowiańskiej Wydziału Filologicznego UŚ.

plakat złożony ze zdjęć twarzy Ivana Cankara, które są poddane różnym przeróbkom kolorystycznym