facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Spotkanie poświęcone twórczości Josepha Conrada

zdjęcie: budynek Instytutu Fizyki UŚ

27 kwietnia 2017 roku o godz. 11.00 w auli im. Andrzeja Pawlikowskiego w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4) rozpocznie się trzecie spotkanie zorganizowane w ramach działalności Nowej Wszechnicy Górnośląskiej „Solidarność” Uniwersytetu Śląskiego.

Wykłady z okazji 160. rocznicy urodzin Josepha Conrada wygłoszą:

• prof. dr hab. Stefan Zabierowski: „Conrad-Korzeniowski a sprawy polskie”,
  • dr hab. Agnieszka Adamowicz-Pośpiech: „»Jądro ciemności« – interpretacja”,
  • dr hab. Marek Pacukiewicz: „Świat kultur w oczach Josepha Conrada”.

Działalność Nowej Wszechnicy Górnośląskiej „Solidarność” zainicjowała Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Uniwersytetu Śląskiego, uznając działalność oświatowo-kulturalną jako jedną z form realizacji celów Związku. Nazwa i idea nawiązują do tradycji Wszechnicy Górnośląskiej, działającej z inicjatywy ogniw NSZZ „Solidarność” i Niezależnego Zrzeszenia Studentów w latach osiemdziesiątych.

Celem działalności Nowej Wszechnicy Górnośląskiej jest pobudzanie i zaspokajanie potrzeb intelektualnych i kulturalnych, popularyzowanie wiedzy z różnych dziedzin nauki, a tym samym sprzyjanie integracji środowisk naukowych i twórczych ze społeczeństwem, a równocześnie uświadamianie misji Uniwersytetu Śląskiego.

Zaproszenie (doc)