Spotkanie nt. „Interdyscyplinarnych studiów doktoranckich w zakresie czystych technologii węglowych”

7 czerwca 2011 r. o godz. 11.00 w sali 31 na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach (Sosnowiec, ul. Żytnia 12) odbędzie się spotkanie dla kandydatów na „Interdyscyplinarne studia doktoranckie w zakresie czystych technologii węglowych”.

W regulaminie rekrutacji przewiduje się przyjęcie dziesięciu absolwentów, studentów lub doktorantów następujących kierunków: inżynieria środowiska, górnictwo, chemia, fizyka, energetyka, inżynieria materiałowa oraz informatyka. W spotkaniu udział mogą wziąć również osoby studiujące kierunki pokrewne. Wszyscy doktoranci otrzymają stypendia naukowe, najlepszym zapewnione zostaną miejsca pracy w powstającym nowoczesnym Centrum Czystych Technologii Węglowych.

Studia uruchomione zostaną w październiku 2011 r. przez Główny Instytut Górnictwa. Stanowią część programu „Rozwój potencjału naukowego kadr na potrzeby czystych technologii węglowych”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.