facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Spotkanie Narodów na Wydziale Filologicznym

logo sjikp

15 września 2010 r. o godz. 14.30 w sali 208 na Wydziale Filologicznym UŚ rozpocznie się Spotkanie Narodów. Wydarzenie przygotują i wezmą w nim udział studenci z intensywnego kursu EILC programu Erasmus (organizowanego na zlecenie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowej Agencji Programu „Uczenie się przez całe życie”), którzy od początku września uczą się w Szkole Języka i Kultury Polskiej UŚ.

W spotkaniu będzie uczestniczyć ponad 60 studentów z kilkunastu krajów Unii Europejskiej lub kandydujących do UE: Francji, Hiszpanii, Litwy, Bułgarii, Czech, Niemiec, Węgier, Włoch, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Turcji, a także z dalekiego Hondurasu, Salwadoru, Meksyku, Nikaragui (studenci z programu Erasmus-Mundus z Politechniki Śląskiej).

Spotkanie Narodów poprowadzi prof. dr hab. Jolanta Tambor, dyrektor Szkoły. Studenci zaprezentują swoje kraje: będą pokazy multimedialne, piosenki, tańce, narodowe potrawy. Gospodarze poczęstują zagranicznych gości tradycyjnymi potrawami kuchni polskiej – bigosem i pierogami.

Skróty

Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.