Konferencja prasowa z udziałem mistrzów Polski w futbolu amerykańskim

W piątek 30 października 2009 r. o godz. 10.00 w budynku rektoratu (aula im. Kazimierza Lepszego) odbędzie się konferencja prasowa z udziałem drużyny AZS Silesia Miners – aktualnych mistrzów Polski w futbolu amerykańskim.

W trakcie spotkania będzie miało miejsce uroczyste przekazanie Uniwersytetowi Śląskiemu pucharu Mistrza Polski w Futbolu Amerykańskim.

Uczestnicy konferencji:

• JM Rektor prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś,
  • prorektor ds. studenckich, promocji i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Barbara Kożusznik,
  • naczelnik Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Katowic, Sławomir Witek,
  • prezes katowickiego AZS-u Uniwersytetu Śląskiego, Aleksander Fangor,
  • trener AZS Silesia Miners, Jeff Shiffman,
  • dyrektor ds. sportowych AZS Silesia Miners, Mateusz Łukaszek,
  • dyrektor ds. marketingu i public relations AZS Silesia Miners, Olga Faszczewska.

Przed budynkiem rektoratu będzie miał miejsce krótki pokaz gry w wykonaniu zespołu AZS Silesia Miners. Prezentacja poprzedzi konferencję prasową.

AZS Silesia Miners działa jako sekcja Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Powstała w 2006 roku jako pierwsza drużyna futbolu amerykańskiego na Śląsku. W 2007 roku zespół wywalczył tytuł wicemistrza Polski, w tym roku zdobył mistrzostwo kraju. Szkoleniowcem AZS Silesia Miners jest Jeff Shiffman, były zawodnik amerykańskiej akademickiej ligi NCAA, aktualnie także jeden z trenerów Polskiej reprezentacji futbolowej U-19.